دانشکده دامپزشکی

01 06 2021 20:20
کد خبر : 6694478
تعداد بازدید : 75

دانشکده دامپزشکی در سال ۱۳۷۳ در قالب آموزشکده دامپزشکی با راه­ اندازی رشته کاردانی دامپزشکی در بخشی از ساختمان قدیمی دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا تاسیس شد و در نیمه دوم سال ۱۳۷۹ به محل فعلی نقل مکان نمود.

پس از اخذ موافقت اصولی شورای گسترش آموزش عالی برای راه ­اندازی دوره کارشناسی ناپیوسته علوم آزمایشگاهی، از سال تحصیلی ۸۵-۱۳۸۴ پذیرش دانشجو در این رشته انجام شد. در ابتدای سال ۱۳۸۹ با موافقت قطعی شورای گسترش آموزش عالی مبنی بر پذیرش دانشجو در دو رشته کارشناسی ناپیوسته بهداشت مواد غذایی و کارشناسی ناپیوسته بهداشت و بازرسی گوشت، این واحد آموزشی به عنوان اولین دانشکده پیرادامپزشکی کشور به فعالیت خود ادامه داد. در ادامه توسعه فعالیت­های آموزشی این دانشکده، دوره­ های کارشناسی پیوسته در رشته­ های علوم آزمایشگاهی و بهداشت مواد غذایی نیز به ترتیب در سال­های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۷ راه­ اندازی شد.

دوره­ های تحصیلات تکمیلی از سال ۱۳۹۰ با پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد انگل­ شناسی در دانشکده راه­ اندازی شد و در سال ۱۳۹۱ دوره کارشناسی ارشد باکتری­ شناسی و دوره­ های دکتری ایمنی­ شناسی و باکتری­ شناسی نیز به دانشکده اضافه شدند و پذیرش دانشجو برای آن­ها انجام شد. در ادامه توسعه دوره­ های تحصیلات تکمیلی دانشکده، از سال ۱۳۹۲ نیز دوره کارشناسی ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی راه­ اندازی شد.